Blog

07 Január 2019

Nastupujeme na vysokú školuať akademické texty (I. časť)

Nástup na vysokú školu je vo väčšine prípadov spojený s krokom do neznáma. Nekonečné cestovanie, vybavovanie nového ubytovania,..

04 Február 2019

Ako správne čítať akademické texty (I. časť)

Pre každého študenta je dôležité, aby vedel čítať akademické texty. Na vysokej škole ide o nevyhnutnosť. V mojom blogu vám prinášam niekoľko tipov,..

04 Marec 2019

Ako správne čítať akademické texty (II. časť)

V predchádzajúcom blogu som sa v rámci čítania textov sústredil najmä na vonkajšiu stránku čítania, a to na dôležitosť pohodlia pri čítaní..

01 Apríl 2019

Stanovenie si cieľa v akademickej prácinej témy a výskumného problému

Cieľ je popri téze, resp. hypotéze jedným zo základných atribútov každej akademickej práce. Je veľmi dôležité, aby ste vo svojich prácach presne vedeli,..

06 Máj 2019

Metodika výskumu: definovanie výskumnej témy a výskumného problému

Predstavte si, že ste mimozemšťan, ktorý pristál na planéte Zem, a ktorý ide po prvý raz v živote variť cestoviny. Aj mimozemšťan..

03 Jún 2019

Metodika výskumu: závisle a nezávisle premenná, výskumná otázka a hypotéza

V prechádzajúcom blogu som charakterizovala, čo je treba stanoviť si ešte pred písaním vašej akademickej práce. Išlo o tému a výskumný problém..

01 Júl 2019

Aké zdroje je potrebné využívať pri písaní akademických textov?

Pri písaní akademických textov sa nevyhnete využívaniu rôznych domácich a zahraničných zdrojov. Pred písaním textu je však dobré vedieť,..

05 August 2019

Čo je to IMRAD?bné využívať pri písaní akademických

IMRAD je skratka z viacerých anglických slov. Ide o systém, podľa ktorého sa píšu akademické práce – spravidla tie, ktoré obsahujú výskum. Ide o úvod..

02 September 2019

Prečo je dobré mať MBAbné využívať pri písaní akademických

MBA, BBA, LLM, MSc či DBA (ďalej len „MBA“) sú tituly, ktoré sa v súčasnosti čoraz častejšie objavujú za menami stredných a vyšších manažérov..